• HV Borger – Oliebollen

    Aan: de leden en andere betrokkenen

    Beste leden en andere betrokkenen,

    Inmiddels is de decembermaand aangebroken. Normaliter is dit voor HV Borger de maand om te communiceren over de jaarlijkse oliebollenactie. Tot nu toe is het stil gebleven. Bij dezen willen we jullie informeren over het feit dat we vanaf dit jaar stoppen met het verkopen van oliebollen vanuit de handbalvereniging. Daar zullen we wisselende reacties op krijgen; in dit bericht zullen we dit besluit nader toelichten.

    Wie HV Borger zegt, zegt oliebollen. Jarenlang hebben wij vanuit de vereniging op 31 december oliebollen verkocht in het dorp. Eerst bakten we ze zelf in de bakkerij T’Oale Ambacht en later kregen we de mogelijkheid om ze via Bakker Joost te verkopen. Tijdens de coronaperiode zijn er aanpassingen gedaan aan het oorspronkelijke concept. Zo gingen we niet meer met alle leden het hele dorp rond en langs de deuren, maar werd aan ieder lid afzonderlijk gevraagd om minstens drie zakken oliebollen te verkopen binnen hun eigen netwerk.

    Waarom?

    Je vraagt je misschien af waarom we stoppen met deze actie. Dit heeft een aantal verschillende redenen. Allereerst is het financieel minder aantrekkelijk geworden. De prijzen voor de ingrediënten van de oliebollen stijgen, en daarmee de prijs die wij betalen per oliebol. De verkoopprijs opvoeren is geen optie, want dan halen mensen elders oliebollen. Daarnaast zien we vanuit de activiteitencommissie dat het verzoek aan de leden om drie zakken oliebollen per lid te verkopen niet door iedereen wordt nageleefd. We zetten daar wel actie op door herinneringen te sturen via de coaches, maar willen daarbij niet het woord 'verplicht' in de mond nemen. Het zegt voor ons ook iets over het draagvlak van deze actie onder de leden. Ook zijn er leden die wel verkopen, maar liever hun eigen oliebollen ergens anders halen en het daarom lastig vinden om in hun netwerk te lobbyen voor de verkoop. Tot slot is sinds een aantal jaren de kerstmarkt in Borger erbij gekomen als activiteit om geld op te halen voor de vereniging. Dit maakt dat we in de decemberperiode twee acties hebben in relatief kort tijdsbestek, waarbij we in beide gevallen een bijdrage (tijd/cadeaus) vragen van de leden.

    En nu?

    Bovenstaande argumenten bij elkaar opgeteld hebben ertoe geleid dat we zijn gaan nadenken over deze actie en tot het besluit zijn gekomen dat het tijd is voor iets nieuws. Op dit moment is het idee om in het voorjaar een andere actie op te zetten. Zodra hier meer over bekend is, zullen we jullie informeren. Dit jaar zullen we dus op 31 december geen beroep op jullie hulp doen, maar we hopen in het voorjaar gezamenlijk met jullie een andere mooie actie op touw te zetten om geld voor de vereniging op te halen. Dit geld is nodig om te kunnen voorzien in goede trainers, materialen en bijvoorbeeld extra activiteiten, zoals het jeugdkamp.

    Er zijn al wat mogelijkheden besproken, maar mochten er nog leden zijn met een goed idee waar we misschien nog niet aan gedacht hebben, meld je dan bij één van de AC-leden. (Marije den Boer, Mirte Wibbens, Karin Santing, Bjelke Rietveld, Anja Woudstra, Isa Kamps en Mariska Kinds).

    We wensen iedereen een fijne decembermaand en alvast een mooi 2025.

    Groetjes de AC